Dodany: 2011-06-24 12:59:32

Czym są punkty karne Każdy kierowca posiadający prawo jazdy Poznań powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji jakie niesie ze sobą posiadanie tego dokumentu. Każdy kto ma prawo jazdy poznań powinien wiedzieć, że za wykroczenia, każdy kierowca otrzymuje punkty karne, a więc  z puli 24  punktów jakie otrzymuje kierowca są mu odejmowane punkty karne - w takiej ilości na jaką opiewa wykroczenie, które dopuścił się kierowca.

 

Punkty karne sa niejako kredytem, które daje nam możliwość tylko częściowego kontrolowania naszych drogowych wykroczeń. Każdy kierowca, który otrzyma maksymalną ilość punktów karnych za dane wykroczenie, lub suma ta uzbiera mu się przy okazji kilku wykroczeń - kierowca zmuszony jest raz jeszcze zdawać prawo jazdy poznań. Taki egzamin nazywany jest testem sprawdzającym i obejmuje zarówno praktykę jak i teorię.

 

Każdy kierowca, który w połowie roku zbliża się do magicznej granicy 24 punktów może zgłosić się do WORD w celu przejścia kursu, który niweluje punkty karne danego kierowcy. Otrzymane na starcie 24 punkty dla każdego kierowcy naliczane są rok rocznie, a więc od 1 stycznia naliczana jest nowa 24 punktowa pula..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są punkty karne
Nick: