Dodany: 2011-06-24 12:57:45

Czym są wykroczeniaKażdy kierowca posiadający prawo jazdy Poznań wie, że podstawa prowadzenia pojazdów to poruszanie się bezpieczne, bez szkody dla innych uczestników ruchu.

 

Prawo jazdy Poznań bardzo łatwo stracić. Kiedy kierowca ma na swoim koncie zbyt wiele wykroczeń, a więc nie przestrzega zasad ujętych w prawie o ruchu drogowym – źle parkuje np., zajmując miejsca dla osób niepełnosprawnych, wyprzedza niezgodnie z przepisami – jego prawo jazdy Poznań może ulec wygaszeniu, a więc zostaje mu zabrane. Prawo jazdy Poznań nie zostaje odebrane kierowcy po pierwszym czy kolejnym wykroczeniu. Wykroczenie nie jest bowiem przestępstwem.

 

Za wykroczenie kierowca otrzymuje karę grzywny, mandat w zależności od tego jakiej rangi wykroczenie popełnił. Ilość punktów karnych za wykroczenia jest opisana w prawie o ruchu drogowym. Każdy kierowca posiadający prawo jazdy Poznań ma prawo zajrzeć do zapisów i sprawdzić czy za dane wykroczenie jakiego się dopuścił została mu zasądzona odpowiednia, czy też za wysoka kara – co również bardzo często się zdarza..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są wykroczenia
Nick: